Ačkoliv se to pro mnohé dost možná zdá nereálné, za kvalitně strávenou dovolenou a odpočinkem se nemusíte vydávat do vzdálených turistických letovisek. Své volné dny si můžete vychutnat i pokud vyměníte exotické krajiny za rodnou zem. Čechy, Morava i Slezsko mají dozajista co nabídnout, i když se zrovna nejedná o písečné pláže a teplé mořské vlny.

zámek na skalách.jpg

Velkou výhodou je pak také dostupnost, kdy si nemusíte lámat hlavu, zda do daného místa docestujete automobilem, či zvolíte pohodlnější a rychlejší let letadlem s tím, že si připlatíte. V rámci České republiky není problém kdekoliv během několika hodin docestovat vlastním vozem, případně také autobusem či vlakovými spoji.

Ubytování přitom nemusíte hledat ve standardních hotelech, které vás svým vzhledem a dostupnými službami již zřejmě nijak nepřekvapí. V České republice existuje poměrně široká nabídka nejrůznějších chat a chalup k letnímu pronájmu, přičemž není zapotřebí dodávat, jaké kouzlo má takovýto typ ubytování. Výhodou může být i dostatečné soukromí či bezprostřední blízkost přírody.

vozík u mlýna.jpg

Nelze opomenout ani jistou finanční úlevu, které se vám dostane, strávíte-li léto v České republice. V zahraničí Češi mnohdy utrácí až nesmyslně vysoké částky nejen za ubytování a stravu, mnohdy z tohoto důvodu během prázdnin významně šetří a ani si tak volné dny dostatečně neužijí. S tímto faktem si však hlavu lámat nemusíte, jelikož v rodné zemi se vám dostane standardních služeb za přijatelné ceny. Také není zapotřebí myslet na směňování hotovosti.

Na kraji nezáleží

Samotný výběr destinací v rámci Čech, Moravy a Slezska je velmi široký. K dispozici máte hned několik pohoří, které nabízí nezaměnitelné výhledy, ať již hovoříme o Jeseníkách, Beskydech, Krkonoších, Šumavě či kupříkladu Jizerských horách. Stejně tak si můžete vážit i množství strach hradů a zámků, ty bývají udržovány ve velmi dobrém stavu a vy jako návštěvník se tak máte na co těšit. Opomenout nelze ani řadu dalších pamětihodností či přírodních krás.

Ať se tedy rozhodnete pro kterýkoli kout naší země, zklamaní rozhodně nebudete!Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup