Ačkoliv se to pro mnohé dost možná zdá nereálné, za kvalitně strávenou dovolenou a odpočinkem se nemusíte vydávat do vzdálených turistických letovisek. Své volné dny si můžete vychutnat i pokud vyměníte exotické krajiny za rodnou zem. Čechy, Morava i Slezsko mají dozajista co nabídnout, i když se zrovna nejedná o písečné pláže a teplé mořské vlny.

zámek na skalách.jpg

Velkou výhodou je pak také dostupnost, kdy si nemusíte lámat hlavu, zda do daného místa docestujete automobilem, či zvolíte pohodlnější a rychlejší let letadlem s tím, že si připlatíte. V rámci České republiky není problém kdekoliv během několika hodin docestovat vlastním vozem, případně také autobusem či vlakovými spoji.

Ubytování přitom nemusíte hledat ve standardních hotelech, které vás svým vzhledem a dostupnými službami již zřejmě nijak nepřekvapí. V České republice existuje poměrně široká nabídka nejrůznějších chat a chalup k letnímu pronájmu, přičemž není zapotřebí dodávat, jaké kouzlo má takovýto typ ubytování. Výhodou může být i dostatečné soukromí či bezprostřední blízkost přírody.

vozík u mlýna.jpg

Nelze opomenout ani jistou finanční úlevu, které se vám dostane, strávíte-li léto v České republice. V zahraničí Češi mnohdy utrácí až nesmyslně vysoké částky nejen za ubytování a stravu, mnohdy z tohoto důvodu během prázdnin významně šetří a ani si tak volné dny dostatečně neužijí. S tímto faktem si však hlavu lámat nemusíte, jelikož v rodné zemi se vám dostane standardních služeb za přijatelné ceny. Také není zapotřebí myslet na směňování hotovosti.

Na kraji nezáleží

Samotný výběr destinací v rámci Čech, Moravy a Slezska je velmi široký. K dispozici máte hned několik pohoří, které nabízí nezaměnitelné výhledy, ať již hovoříme o Jeseníkách, Beskydech, Krkonoších, Šumavě či kupříkladu Jizerských horách. Stejně tak si můžete vážit i množství strach hradů a zámků, ty bývají udržovány ve velmi dobrém stavu a vy jako návštěvník se tak máte na co těšit. Opomenout nelze ani řadu dalších pamětihodností či přírodních krás.

Ať se tedy rozhodnete pro kterýkoli kout naší země, zklamaní rozhodně nebudete!