Možností je nespočet a Vám už vlastně stačí si jen vybrat. Nastavte si kritéria, která musí aktivita splňovat a jde se na to. Je naprosto samozřejmé, že s věkem dítěte roste i náročnost programu, který mu budete připravovat.

Doma

Pokud nechcete nikam chodit, můžete doma vyrábět, nebo spolu hrát třeba deskové a karetní hry, je neuvěřitelné, jak moc takové aktivity děti rozvíjí a jak snadno pochopí herní mechanismy, pokud samozřejmě zvolíte přiměřenou hru, věku dítěte. Vyrábět se dá ze všeho možného a někdy je neuvěřitelné, jakých výsledků se dosáhne. Děti se tak učí poznávat třeba plody a listy stromů, nebo si zlepšují jemnou motoriku.

Venku

Když s nimi budete chtít jít ven, sami se nabízí procházky do okolí, výlety na místní kulturní zajímavosti, návštěvy interaktivních muzeí a dětských divadel. Hlavně ve velkých městech vyrostli různě zaměřené tematické parky, ve kterých se učí zábavnou a zajímavou formou to, co se ve škole často učit nikomu ani nechce a na takových místech mnoho dětí propadne zájmu o nějakou tématiku, kterou si drží po zbytek života a která ho bude provázet třeba i v budoucím zaměstnání.

Pošlete ho do světa

Pokud ho ale nechcete neustále držet doma a rozhodli jste se vyslat ho do světa. Není nic lepšího než vyslat své dítě na letní tábor. I když třeba nechodí do žádného kroužku s letním soustředěním, tak je tu mnoho možností, jak strávit letní prázdniny. Funguje u nás spousta organizací, které každoročně organizují tábory, ať už nějak zaměřené, nebo všeobecné, třeba jen se zajímavou táborovou hrou. Pokud se ale bojíte na nějakou takovou akci poslat své dítě je jistě vhodnou střední cestou příměstský tábor, který funguje jako školka, ale kde je v naprosté většině případů i možnost přespání. Vaše dítě tak zažije tábor a vy ho budete mít neustále nadosah.

Ať už se rozhodnete pro cokoli, můžete si být jistí, že možností je nespočet, každý večer si spolu můžete třeba číst na dobrou noc, nebo si jen tak vymýšlet nové pohádky, které spolu poslepujete. Za každou chvíli, kterou svému dítěti věnujete, se Vám tisícinásobně odmění, tak jimi nešetřete.