Všichni hráči akčních FPS her jistě uvítají tuto příjemnou změnu, díky níž budou moci rychleji mířit a střílet. Řekněme si na rovinu – seberychlejší ovladač bude vždy pomalejší než myš.
Pro toto vylepšení softwarový gigant zvolil ke spolupráci firmu Razer. Klávesnice a myš budou tedy bezdrátové a klávesnice bude obsahovat i podložku na myš. (Herní konzole samozřejmě bude podporovat i příslušenství jiných značek, nikoli jen a výhradně od firmy Razer. )
Bohužel pro konzolové hráče již zde nebude možnost se posadit či si lehnout podle vlastní představ. Přiznejme si, že při hraní na Xbox One se různě pohybujeme a s klávesnicí na kolenou to možné nebude. Hráči tedy budou muset vybírat mezi pohodlím a možností libovolného pohybu při hraní her a rychlostí v FPS hrách.
ruka na myši

A navíc bude ještě nějakou dobu trvat, než budou i samotné hry podporovat toto hardwarové příslušenství. Ale to už záleží na vývojářích jak rychle a jestli vůbec ovládání myší a klávesnicí do her implementují. Tak pro začátek to bude Fortnite a Warframe a během následujícího měsíce by se k nim měly připojit i další – Deep Rock Galactic,  War Thunder, X-Morph Defense, Vermintide 2, Strange Brigade a Bomber Crew a později i Moonlighter, Vigor, DayZ, Warface, Minion Master a Children of Morta. U síťových her není třeba jen podpora periférií, dále také vhodný matchmaking.
xbox one
A na závěr tu máme i informaci, že firma Razer své produkty (mimo jiné i ty kompatibilní s Xbox One ) formálně představí 8. ledna na každoročně pořádaném veletrhu CES v Las Vegas. Veletrhu určeném jen a pouze pro novináře a odborníky, kteří se z celého světa sjedou do Las Vegas, aby se podívali na novinky ze světa elektroniky a IT.
Jak se rozhodnete vy? Zůstanete u ovladače a budete moci při hraní polehávat nebo jej vyměníte za klávesnici a myš a k hrám se posadíte?