Krycí plachta je nezbytným vybavením každého bazénu. Když si ji opravdu dobře vyberete, tak budete mít o polovinu méně práce s čištěním vody, protože přes kvalitní krycí plachtu se do bazénu dostane jen opravdu minimální množství nečistot. Tím spíše, když budete koupací nádrž pravidelně zakrývat po každém koupání – s pomocí praktického navijáku krycí plachty to bude hračka a vy se tak vyhnete mnoha nepříjemným nečistotám ve vodě, které byste museli zdlouhavě dostávat ven.

děti v bazénu

K tomu, aby vám zvolená krycí plachta opravdu dobře sloužila, je nezbytné, aby vašemu bazénu padla jako na míru ulitá. Nikde nesmí zůstat ani kousek volného, nezakrytého místa, kudy by nečistoty proudily do vody. Měli byste pamatovat i na to, že správně napnutá plachta musí nádrž zhruba o deset až dvacet centimetrů navíc překrývat, tak aby skutečně zamezila proudění znečištění dovnitř. Pakliže takovou plachtu s ideálními rozměry v žádném obchodě s bazénovými potřebami neseženete, tak neváhejte a nechejte si ji ušít přímo na míru, ani to není žádný problém a taková investice se vám jistě vrátí.

vodní plavec

Vědět byste měli i to, že neexistují pouze běžné krycí plachty, ale také speciální solární plachty. Solární plachty techneco.eu, to je vlastně speciální krycí plachta, která vám mimo ochrany vašeho bazénu před nečistotami nabízí ještě něco navíc – ohřev vody v nádrži prostřednictvím slunečního záření.
Na první pohled je patrné, že se jedná o zajímavý benefit, který vás ještě ke všemu nebude stát ani korunu navíc. A komu by se nelíbilo, když může mít díky pořízení speciální solární plachtu vodu v bazénu o několik stupňů teplejší? Z takového koupání pak budete mít opravdu skvělý požitek.
Navíc, solární plachta vodu v nádrži nejen ohřívá, ale dokonce jí brání v ochlazení v průběhu noci. A k tomu všemu stačí jen to, abyste tuto plachtu ponechali volně ležet na vodní hladině.