I my dospělí, pokud máme pocit osamělosti a jednoduše si potřebujeme s někým promluvit, vyhledáváme společnost lidí, se kterými se cítíme dobře. Tuto stejnou hodnotu, bychom měli poskytnout i našim dětem, kteří společnost svých vrstevníků potřebují snad ještě více než my.
čtyři chlapečci

Děti kolektiv milují a vyžadují

Pro správný psychický a fyzický vývoj dítěte, je doba strávená v kolektivu dalších dětí prakticky nevyhnutelná. Aby lépe chápaly to, jak fungovat i s jinými lidmi než s dospělými, se kterými jsou denně ve styku, musíte je čas od času vystavit kontaktu s dětmi. A to i v případě, že cizí děti příliš nemusíte, protože to samozřejmě nejsou vaše ratolesti, které nevychováváte vy, ale ostatní.

Začlenit se mezi menší skupinku dětí můžete hravě na dětském hřišti, kde o děti není nouze. Najdete tam i děti různé věkové kategorie, co vašemu dítěti může pozitivně přispět do života.
houpací zvířátka

Děti se od jiných dětí učí nejen různé lumpárny (s čím musíte počítat), ale taktéž i dovednosti, které jim můžou pomoci lépe zvládat hromadné skupiny, například v mateřské školce nebo na základní škole.

Nevybírejte si děti, ale místa

Každý rodič se na způsob výchovy svého dítěte, dívá z jiného pohledu a dle svých přesvědčení. Tomu se nemůžete ubránit a ani nad tím kroutit hlavou.
dětský klub

Co byste pro vaše ratolesti neměli dělat je, že jim budete vybírat kamarády a děti, které se vám zdají být pro vaše drobátka lepší než ostatní.

Větší pozornost byste měli věnovat místu a aktivitám, na které jich budete brát. Pořád stejné hřiště je časem úplně omrzí a budou mít potřebu vyhledávat dobrodružství a vymýšlet nesmysly. Měli byste pravidelně měnit místa, kde přijdu do styku s dětmi, ale současně jim rozvinou i potřebu hrát si a poznávat nové děti, situace a obzory. Dobrý příkladem jsou dětské herny, zoologické zahrady nebo zájmové kroužky, ve kterých se naučí fungovat v kolektivu.

Tím, že jich vystavíte další skupině jejich vrstevníků, jim pomůžete rychle se začlenit mezi děti, se kterými později budou přicházet do styku denně, především ve školském zařízení. A věřte, že jim toto období díky tomu – hrozně usnadníte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup