Nevěra svědčí buď o vaší povaze nebo o problémech ve vztahu. Je těžké zmínit něco, co o nevěře ještě nevíme, s ohledem na to, že o tomto tématu, se již hovořilo dříve a v budoucnosti tomu nebude jinak. Dříve podváděli více muži, v současnosti naopak ženy, to uvádějí různé výzkumy. Avšak je to pravda anebo jen muži umí lépe lhát a nepřiznají to? Nejčastěji k nevěře dojde ve vztahu, kde muži nebo ženě něco začne chybět a začnou to hledat a uspokojovat jinde. U mužů to bývá většinou tak, že se dopustí nevěry v případě, kdy mají své ženy tzv.  „jisté”.
rtěnka na límečku
Ženy čekaly a čekají i dnes na své muže doma u plotny, nemají skoro žádný svůj život, jsou upnuté na muže, protože s nimi mají děti a nevydělávají jako muži. V tomto případě to může u muže vyvolat touhu po dobrodružství, po tom, co mu ve vztahu začalo chybět. V opačných případech si může muž připadat nedoceněný, partnerka se mu začne méně věnovat nebo ho přehlížet. Nevěra může být taky dost často vyvolaná žárlivostí. Přitom se dá takovým problémům vyhnout.
zlomené srdce
Partneři si přestanou uvědomovat o čem vztah, partnerství nebo svazek vůbec je. Důvěra a vzájemná komunikace je velmi důležitá, a jak jeden před druhým začne něco tajit, tak ten druhý to může vycítit, což pak vede k problémům ve vztahu nebo k nevěře. Tvrzení, že když vás podvádí, že vás nemiluje, nemusí být pravda. Jsou lidé, kteří odlišují sex od lásky. Avšak to nemusí platit v případě, když člověk udržuje sexuální vztah s někým jiným a dlouhodobě.
hádka kvůli nevěře

Když bude chtít podvést, tak podvede

Někteří lidé, ačkoli ve vztahu vše funguje, stejně budou podvádět. Prostě to mají v povaze. Anebo jim jeden partner nebo partnerka nestačí. Důvodem může být také nemoc – nymfomanie, která se vyskytuje u žen jako závislost na sexu. Trendem dnešní doby, zejména u mužů ale i u žen, je mít o dost mladšího partnera nebo partnerku. Což může být problémem v některých dlouholetých manželství – touha po mladším„mase”. V opačným případě je to touha po starším muži či ženě, a to většinoukvůli majetkovým poměrům nebo zkušenostem.
Ať už jste nebo nejste pro nevěru, mějte ohled na své partnery nebo partnerky a dávejte si pozor, ať si sebou domů nepřinesete nezvaného hosta.