Typického muže se nám snaží vykreslit některé mediální zdroje, jako milovníka piva, sexuálního alfasamce, vyznavače automobilismu, zdatného fotbalistu, který nosí domů nadprůměrné výdělky. Tato šablona je však natolik ohraná, až se její chatrné základy otřásají. Lidský život je totiž natolik pestrý a rozmanitý, že ztrácet čas zrovna fotbalem a jízdou v autě, připadá mnoha mužům naprosto scestné.

vysokohorská turistika

Naštěstí nám, mužům, nikdo tento životní styl nevnucuje, tedy možná až na pár zoufalých propagátorů, kteří na něm profitují. Pojďme si tedy naznačit, co všechno dnes muži podnikají za aktivity, a kde takové jedince potkáte, pokud se chcete s nimi blíže seznámit?

Vodáci – nežli fotbal, tak raději na vodu – tímto mottem se řídí mnoho mužů, potkáte je ve Vyšším Brodě nebo na Zvíkovci s pádlem v ruce, jak listují druhou rukou ve vodáckém průvodci. Bývají to lidé skromní a nenápadní, ovšem pozor, dnes je mezi vodáky bohužel celá řada alkoholiků!

letadlo na ploše

Horalé – chcete-li se seznámit s mužem horalem, neočekávejte, že bude vysedávat v kavárně, v zakouřené hospodě nebo v městské knihovně. Musíte se za ním vydat do hor a respektovat jeho touhu po svobodě, i když ta může být samozřejmě později sdílená v pevném manželském svazku.

Letci – seznámení s mužem pilotem není tak obtížné, jak se zdá, mnohé z nich najdete v aeroklubech, kupříkladu u Velké Dobré za Kladnem je jeden takový, odkud můžete i pozorovat za pěkného počasí letecký provoz.

Cyklisté – mnoho zpohodlnělých cyklistů vozí svá kola autem na speciálním nosiči, ale jsou i tací, co na výlet na kolech vystačí s vlakem a bicyklem, coby spoluzavazadlem. Je to mnohem jednodušší v tom, že vám odpadnou starosti s provozem vozidla a jeho parkováním, zatímco budete někde daleko v terénu. Cyklistika je báječný sport pro dobrou náladu, pokud ji provozujete formou cykloturistiky v atraktivní krajině.