Vyjadřování

Je zapotřebí, aby se naše firma zákazníkům líbila, protože takto získáme dobrou pověst, která je důležitá k tomu, abychom se dostali ještě mezi více lidí. Samozřejmě někdo se při telefonování s cizími lidmi cítí normálně, ale jinému člověku to může dělat problém. Ničeho se nebojte, protože to není nic nezvládnutelného a postupně se budeme zlepšovat. Je zapotřebí nejprve zákazníka vyslechnout, co přesně po nás potřebuje.

telefonující muž

Rozhodně bychom měli říkat fakta a mluvit pravdu, protože slibovat něco, co nemůže splnit by se nám mohlo vymstít. Dobrý obchodník se musí umět dobře vyjadřovat, kdy bychom měli sdělit vše důležité, ale ne zbytečně zdlouhavě. Záleží také s kým mluvíme, protože laik někdy těžko ví, co se skrývá pod nějakým odborným názvem či přezdívkou. Když nemáte zrovna nejlepší den, tak se snažte vystupovat příjemně, protože klient nás sice nevidí, ale i z hlasu při hovoru se dá poznat naše rozpoložení.

Tvar čísla

Cenová dostupnost mobilních telefonů pro širokou veřejnost znamenala jejich velký rozmach po celém světě, protože v té době to byl revoluční vynález pro komunikaci. Dnes už to bereme jako samozřejmost, a ještě k tomu máme internet, kde můžeme realizovat videohovory zdarma. Pro firmu je však kontakt v podobě telefonu stále hodně důležitý, protože lidé můžou zvednout telefon, zavolat a zeptat se či domluvit na čem budou potřebovat.

číselník hovoru

Vzhledem k tomu, že obyčejné telefonní číslo má tři trojčíslí, tak si je těžko zapamatujeme na první pohled. Když to však bude nějaké kombinace nebo tři stejná trojčíslí a podobně, tak už je to jiné. Takto třeba můžeme zahlédnout číslo v reklamě či jej slyšet v rádiu a nemáme problém jej naťukat do telefonu. Abychom takové číslo získali, tak se stačí podívat na zlatá čísla VIPcisla.cz. Záleží na tom, o jakou kombinaci se jedná, přičemž většinou platí, že čím snadnější je, tak tím více zaplatíme.