Přesná příčina dny, známé rovněž jako nemoc králů, byla objevena až v 19. století. Do té doby se tradovalo, že důvodem onemocnění je nadměrná spotřeba masa a alkoholu. Což si v dřívějších dobách mohly dovolit jenom majetnější vrstvy. Dneska se už ví, co tuto nemoc způsobuje. Nemocní, trpící dnou, neprodukují dostatek trávicích enzymů, které oxidují jinak nerozpustnou kyselinu močovou. A ta se začne hromadit jak v krvi, tak ve tkáních. Kde nakonec vykrystalizuje a způsobuje v daném místě bolest. Občas se tato nemoc projevuje bezpříznakově. A její vyšší hladinu v těle objeví až laboratorní testy.

Léčebné bylinky

Akutní záchvat na sebe upozorní sám. Bolestivost kloubu, zvýšená citlivost a začervenalá kůže, která je napnutá a lesklá. Obvykle to bývá palec na noze, který tuto nemoc ohlásí. Pokud dojde k dlouhodobému ukládání krystalků kyseliny močové do kloubních chrupavek, nastane její chronické období. Je to stadium, ve kterém často dochází k degeneraci kloubů a v některých případech i k protržení kůže. Doprovozeno hustým bílým výtokem. Léčba je v tomto stádiu obtížnější a trvá déle.

Klasická léčba dny

Přestože současná medicína nabízí účinné léky, které pomáhají tuto nemoc léčit, někteří pacienti se rozhodnou léčit ji přírodní cestou. Která je u dny překvapivě účinná. Pokud ve svém životě upravíte denní režim tak, aby tento způsob léčby podpořil, máte vyhráno. Protože jejími hlavními spouštěči je nedostatek fyzické aktivity, nedodržený pitný režim a neřešené ledvinové potíže. Jako první a nenahraditelný pomocník při léčení dny je kopřiva. Ať už čerstvě natrhaná v zahradě, či sušená. Doporučeny jsou tři šálky čaje po dobu pěti týdnů. Celer je rovněž ozkoušeným pomocníkem. Buď ve formě šťávy, nebo louhováním jeho semínek. Dvě lžičky se večer přelijí sklenicí vody a ráno se výluh vypije. Libeček lékařský, který si nejčastěji přidáváme do polévky, má močopudné a čistící účinky. Nejenže jídlo krásně ovoní, ale vyrobit z něj lze i libečkový olej. Pro každodenní užívání. Čaj z listů jasanu je rovněž doporučovanou tekutinou ve formě čaje. Či blahodárným výluhem z jeho semínek v lihu. Po deseti dnech si touto tinkturou ulevíte od bolesti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup