Asi každý by chtěl mít postavu jako ze žurnálu, nicméně to z pochopitelných důvodů není možné. Každý jsme jiný, a ne všichni můžeme splňovat nějaký pochybný ideál krásy. Co však můžeme ovlivnit, to je naše nadváha, respektive obezita. Ty jsou totiž důsledkem špatného životního stylu. Lidem, kteří váží i více než třicet kilogramů nad průměrem, často chybí nejen pohyb, ale i vyvážená strava. Mnohdy se živí tučným a sladkým, což samozřejmě není úplně dobře. Obezita navíc není pouze nevinné navýšení váhy, ale může rovněž znamenat i zdravotní problémy, a to nejen tělesné.

Dáma se zeleninou

Většinou se dá obezita identifikovat na první pohled, nicméně pokud chcete mít jistotu, nespoléhejte se pouze na váhu, ale vypočítejte si BMI index. Ten je daleko přesnější než samotná hmotnost, i když stoprocentní jistotu vám dá až lékař po podrobném vyšetření.

Ať tak či onak, když vám bude obezita diagnostikována, nezbude vám nic jiného než prostě začít s vhodnou dietou. Tou nejúspěšnější je keto dieta, kterou používají miliony lidí na celém světě. A nutno dodat, že docela úspěšně. Její základy jsou docela jednoduché k pochopení. Stačí jen vynechat cukr a tuky z jídelníčku, jelikož cukr je palivo pro tělo, a to si následně při jeho nedostatku zvolí tuky. A když je bude likvidovat, budete ubírat na váze. Je to jednoduché jako facka, a hlavně vysoce efektivní. Jen musíte vytrvat.

Dieta

Nejen vhodná dieta, ale i sportování může radikálním způsobem pomoci ke snížení vaší váhy. Hmotnost můžete redukovat hlavně aerobními cviky typu skákání na trampolíně či jezdění na kole. Hlavní je, abyste vše udýchali, takže je potřeba si zvolit takové tempo, při kterém se budete už potit, ale zároveň nebudete pociťovat nedostatek kyslíku v organismu. Pokud nechcete sportovat venku, nemusíte. Dnes již není problém pořídit si vhodné domácí veslařské trenažéry či rotopedy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup