Koupě vlastní rodinné vilky nebo alespoň bytu je pro většinu českých rodin zcela zásadní. ono je totiž velký rozdíl žít pod vlastní nebo cizí střechou. Z vlastního vás nikdo nemůže vyhodit, zatímco z nájmu vcelku bez potíží. Stačí, když se z nenadání zvedne nájem a jste nahraní. Tomu právě lze předcházet koupí vlastního obydlí. Dnes však nejde o nic snadného, jelikož obytné nemovitosti jsou nejdražší v historii. Je to jednak dáno jejich nedostatkem, jednak nenasytností jejich majitelů. V praxi to vypadá tak, že si vlastní bydlení valná část obyvatelstva nemůže dovolit, a to ani s hypotékou. Její získání je navíc dnes velice složité a vyžaduje od klientů daleko více úsilí a finanční záruk než v minulosti.

Šnek

Naštěstí stále existují alternativy, které jsou o dost levnější než klasika. Ty mohou mít více podob. Hodně se zvedl zájem třeba o houseboaty, nicméně ty jsou vhodné pouze pro dobrodružnější povahy nemající mořskou nemoc. Daleko více jdou tak na odbyt mobilní dřevostavby Top-mobilnidomy, hlavně tedy z poslední generace.

Jedná se totiž o plnohodnotná obydlí, která mohou obývat bez nejmenších potíží i rodiny s dětmi. Samozřejmě pouze v omezeném počtu, jelikož tento druh obydlí není zrovna největší. Rodiče s jedním dítětem by však měli nalézt i v takovýchto podmínkách dostatečný komfort a pocit bezpečí. Pohodlí by mělo ještě navíc upevnit i moderní zateplení, jenž je kombinované i se zvukovými izolačními materiály. Kdo tak má problém v noci usnou kvůli hluku z ulice, v mobilním domě nové generace by mít potíže neměl.

Ulita na pláži

Pro podnikatele

I menší živnostníci mají z mobilních domů, a hlavně jejich cen, docela radost. Dají se totiž využívat k mnoha věcem, a řeč není pouze o prodeji čehokoliv ze stánku. Mohou rovněž fungovat třeba jako kadeřnictví. Nikoliv kdovíjak velká, ale stále provozu schopná. Rozhodně jde o levnější řešení než stříhat někde v podnájmu.