Odstranění čerstvého silikonu

Pokud je silikon stále čerstvý a není vysušen, může být odstraněn snadněji než pevný starý silikon. Pro odstranění silikonu se osvědčila domácí metoda:

1.     Základní pravidlo: čím rychleji zjistíte, že došlo k faux pas, tím jednodušší je odstranění silikonu.
2.     Silikon, který je měkký, můžete hrubě odstranit špachtlí.
3.   Potom přidejte na silikonové zbytky spoustu nezředěného pracího prostředku a nechte jej působit krátkou dobu.
4.   Vzhledem k tomu, že silikon již díky pracímu prostředku nelepí, můžete jej vzít s vlhkým hadříkem z mikrovláken.
silikon v tubě

Odstranění starého silikonu

Pokud byste chtěli opravit staré silikonové spoje v koupelně nebo v kuchyni, nebo pokud si všimnete silikonových zbytků až v případě, že již ztuhli, měli byste dbát na následující tipy.

●       Nejprve se pokuste odstranit co nejvíce silikonu špachtlí nebo žiletkou. Čím méně silikonu zbude, tím snadnější půjde odstranit s domácími prostředky.
●       Pokud silikon zřetelně zestárl, může se stát velmi tvrdý, křehký a popraskaný. Ze spár jej můžete buď trochu odstranit teplem pomocí fénu, nebo jej ztužit pomocí kostek ledu nebo spreje na led. Určité zbytky silikonu stále zůstanou. Ale nebojte se, zbavíte se jich také.
●       Smíchejte kyselinu octovou s vodou v poměru 1:2. Rozložte směs na silikonový zbytek a nechte působit po dobu pěti až deseti minut. Pak můžete setřít esenci společně se silikonem.
●       Pokud je silikon na hladkém povrchu, je vhodná guma pro odstranění. Praktický pomocník v domácnosti však vyžaduje trochu trpělivosti, jestliže silně tlačíte gumou, začne se rozpadat. Takže odstranění silikonu trvá poněkud déle.
●       Dokonce i dětský olej lze použít na silikon, ale musí se dostat pod vrstvu silikonu, aby jej uvolnil. zvláčněte dětským olejem okraje silikonu několik minut, dokud neuvidíte, že jsou měkké. Nyní byste měli silikon odstranit špachtlí. Dávejte pozor: nepoužívejte dětský olej na dřevo nebo na jiné savé povrchy, protože mohou vzniknout skvrny.
●     Dalším osvědčeným domácím prostředkem pro odstranění silikonu je odstraňovač laku na nehty. Aceton obsažený v něm bere silikonu jeho přilnavost. Navlhčete papírovou utěrku odstraňovačem laku na nehty a potřete silikonové zbytky. Po krátké době působení můžete zbytky odstranit.
●     Zvláštní případ: okrasné sklo. Silikon, který byl aplikován kolem okrasného skla, je zvláštní výzvou, protože povrch může být nerovný a obtížně manipulovatelný s odlamovacím nožem nebo jinými nástroji. Zkuste to nejprve teplem nebo domácími prostředky již zmíněnými. Můžete použít pružnou houbu, která se nejlépe přizpůsobí tvaru skla.
 
potřeby do kuchyně
Pokud domácí metody nefungují, nebo se bojíte, že během odstranění silikonu budete poškozovat jemný povrch, navštivte hobby prodejnu a kupte silikonový odstraňovač. Profesionální odstraňovač silikonu je k dispozici jako kapalina nebo jako sprej. Zpravidla se na silikon aplikuje a po krátké době působení vykoná svou práci.