Těžba bitcoinu byla v posledních letech velice populární, ale její boom už bohužel odezněl a už to není to, co to bývalo na začátku celé velké propagandy. V dnešní době existují už i jiné kryptoměny, proto se na tuto základní pomaloučku a polehoučku zapomíná, což má za následek, že někteří z nás, kteří stále této virtuální měně věří, mohou těžit stále neomezeně a bez problémů.
pracovní plocha monitor
Bitcoin známe zřejmě jako základní kryptoměnu, avšak existují už i další. Jak se těží právě tato? Co k tomu budete potřebovat? Základním těžebním zařízením je asic miner a btc miner. Toto zařízení bude naprogramováno tak, aby vše zvládalo samo bez jakéhokoliv dalšího přičinění, což je velká výhoda.
ü Jedná se v podstatě o potvrzování transakcí, což bude provádět vaše zařízení automaticky. Podle toho, jak bude výkonné, získáte kryptoměnu.
ü V dnešní době se už prodávají speciální bitcoin minery, čili speciální zařízení, se zabudovanými asic čipy, díky kterým je těžba efektivnější.
nezjnámější kryptoměna
ü Je potřeba si ještě říci, že tuto měnu nic a nikdo neovládá. Nemají k ní přístup banky, ani vlády či někdo podobný. Nejde ničím zfalšovat a nedá se kopírovat.
ü Větší šanci získat tuto kryptoměnu máte, když budete těžit v poolu, tedy s ostatními nebo se přidáte k nějakému centru. Tím můžete ještě výhodněji získávat tuto virtuální měnu.
Pool většinou znamená, že se jedná o nějaké centrum, kde se skrývá mnoho podobných zařízení. K nim se přidáte a následně podle výkonnosti se rozpočítává, kolik jste vy samotní s vaším zařízením přispěli. Jakmile se však k někomu přidáte, výrazně to zvýší šanci získat virtuální měnu.
datová síť

Vidina zisku

Na virtuální měnu je stále spolehnutí. Nikdy na ni neproděláte a to ani v případě, když se rozhodnete pro jakoukoliv. Vždy je však nezbytné dívat se na parametry a porovnávat výkonnost a náklady na těžení, protože se může stát, že když zapomenete aktualizovat a inovovat zařízení, že se propadnete do hlubin a na výdělek tak můžete zapomenout, protože spíše budete prodělávat. Vše vám vypočítá speciální kalkulačka.