Těhotenství patří v životě ženy ke krásnému období, i když často to nebývá jednoduché. Tělo ženy se mění a objevují se stavy dosud nepoznané. Ne nadarmo se říká, že těhotenství je jiný stav. Někdy se cítíme dobře, jindy hůře. Čeká nás dlouhá cesta zhruba 40 týdnů, než se náš drobeček narodí. Během této doby musíme dbát na správnou výživu, nakupovat výbavičku pro miminko a pro sebe taky pořídit nové oblečení. Už kolem 4. měsíce těhotenství začínáme pozorovat rostoucí bříško a to nás nutí pořídit si pohodlné oblečení. Záleží také na aktuálním ročním období. Můžeme nosit šaty, cardigany, volné halenky, kalhoty v pase do gumy nebo se silnějším pružným pásem přes břicho. Záleží také na tom jak velké máme bříško. Mnohdy stačí si pořídit klasické oblečení v konfekci, třeba jen o číslo větší. Pojďme se podívat na jednotlivé kousky oblečení a na co si dát pozor při koupi.
šaty pro těhotné
Šaty – nemusí být nutně těhotenské. Některé střihy se dají nosit jak v těhotenství, tak po něm. Jsou to například zavinovací šaty a šaty tzv. empírového střihu v různých délkách, které nám vyhovují. Tyto šaty mívají hlubší výstřih a od oblasti prsou se pozvolna rozšiřují. Dají se kombinovat s džínovými nebo koženými bundami i svetry. Inspirací pro vás mohou být těhotenské šaty https://www.mlada-moda.cz/tehotenska-moda/saty za příznivé ceny. Najdete zde spoustu šatů od sportovních, které se dají nosit k legínám a teniskám, přes klasické šaty až po elegantní.
těhotenské šaty
Cardigany – mohou být delší či kratší na propínání, nebo se zavazováním pod prsy i bez knoflíků, volně splývající podél těla. Také je dobrou volbou cardigan bez rukávů, v neutrální barvě, pod který můžeme nosit různá barevná trička.
Halenky – výborné jsou delší tuniky nebo i těhotenské košile s pružným páskem v oblasti pod prsy. Ty vypadají dobře v kombinaci s úzkými džínsy.
Kalhoty – těhotenské kalhoty nemají zip a knoflík jako klasické kalhoty. Jsou zpravidla pružné a v oblasti břicha mají elastický úplet. Někdy se pomocí všité gumy a knoflíků dají upravovat i v oblasti boků. Takto střižené mohou být jak klasické kalhoty, tak i legíny a tepláky.