Rumunsko se nachází na Balkánském poloostrově. Jeho hlavním městem je Bukurešť a mluví se zde rumunsky. Rumunština patří do skupiny románských jazyků a podobá se tak trochu italštině a italština je krásný jazyk, že? Tato krásná perla Evropy sousedí s Ukrajinou a Moldavskem a má Černé moře. Toto moře je krásné, čisté a příjemně teplé. Pláže, dobré víno, jídlo, kláštery, hrady, hory, příroda…. To je celé Rumunsko. Kam se podívat? Jdeme na to! 🙂 Snad bychom měli začít metropolí Rumunska a tou je Bukurešť. Bukurešti se říká „Paříž východu“, protože má široké bulváry a secesní budovy. 

Bukurešť

Zde určitě navštivte Palác Parlamentu. Je druhou největší administrativní stavbou na světě. Za zmínku stojí „Arcul de Trimuf“, tedy Vítězný oblouk. Je kopií pařížského vítězného oblouku. Dostanete se k němu metrem a vystoupíte ve stanici Aviatorilor a kousek od této stanice se Vítězný oblouk nachází. Pokud máte rádi parky, navštivte největší park v Bukurešti jménem Cișmigiu Park, zabírá plochu 16 hektarů. Můžete zde obdivovat pestrobarevné záhony. Nedaleko Bukurešti najdete nejstarší rumunské město Konstanca. Bylo založené v 6. století před našim letopočtem Římany. Nabízí archeologické muzeum anebo pozůstatky starověké římské kultury.

Rumunská příroda

To by nebylo ono, kdybyste nenavštívili pověstnou oblast Transylvánii. Zde je tu město Kluž. Zde doporučuji navštívit pěkné historické centrum. Můžete na nábřeží obdivovat budovu Casino anebo sochu básníka Ovidia Nasa. V tomto městě totiž básník dožil podzim svého života. Když už jsme v Transylvánii, nezapomeňte se podívat na „Drákulův“ hrad Corvín. Váže se jen k němu pověst, ale není to skutečné. Hrad trochu připomíná Karlštejn. Ve skutečnosti je poblíž zřícenina hradu Poienari, kde bydlel kníže Vlado, o kterém se říkalo, že byl právě Drákula. Nejvyšší hora Rumunska je Moldoveanu, která měří 2 544 m a nachází se v pohoří Fagaraš. Můžete se v tomto pohoří projít i po Drákulově soutěsce. Na závěr se projeďte parní lokomotivou Viseu de Sus. Projíždí na úzkých kolejích skrz lesa podél říčky. Lokomotiva nabízí i občerstvení. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup