Tanec u tyče neboli anglicky pole dance, má dlouhou a bohatou tradici. Rituály, při kterých se MUŽI zavěšovali na tyče a prováděli akrobatické prvky, jsou známé už ze staré Indie. I tak si ale toto sportovní odvětví „vydobylo“ největší slávu až poté, co tyče začaly při svých vystoupeních používat tanečnice a striptérky v nočních klubech. I to se nyní naštěstí mění, a tanec u tyče si získává stále větší pozornost i u běžné populace.

focení

Sportovní pojetí tance u tyče je kdesi napůl cesty mezi původním, tradičním pojetím, a klubem. Z klubové scény si vzal sexualitu a smyslnost, z původní tradice zase akrobacii. Výsledkem je fyzicky náročné, ale zábavné cvičení, při kterém si zlepšíte rovnováhu a posílíte i ty svaly, o kterých jste neměli ani tušení, že vůbec máte. Jak ale vlastně takový trénink tance u tyče vypadá? První, co se naučíte, je se na tyči vůbec udržet. Jistě, na tyči se můžete držet takzvaně „na požárníka“, tedy obejmout tyč rukama i nohama. Tak si ale moc nezatancujete. Ze začátku se tedy okolo tyče budete omotávat na nejrůznější způsoby, abyste si procvičili držení nohama a posílili střed těla. Právě vnitřní svaly, u jiných sportů zanedbávané, tady hrají klíčovou roli. Bez silných břišních svalů se tady neobejdete. Až když máte trochu nějaké svaly, tak si začnete cvičit visy a další parádičky.

tyč
 
A jak že je to s oblečením? Na tyči vám to samozřejmě nesmí klouzat. Tedy obvykle se nosí krátké sukně nebo šortky a tričko nebo, pokud už trénujete třeba vis, jenom podprsenka, aby vám tyč nepodkluzovala pod břichem. Cvičí se naboso, opět aby vám chodila neproklouzla. Přineste si také ručník, protože se rozhodně zapotíte, a lahev s vodou. Pokud se u tance u tyče rozhodnete zůstat, tak s podkluzováním budete nejspíše bojovat i magnéziem, tekutým nebo práškovým. Vůbec doplňků pro pole dance je dneska plno, ale pro začátek vám úplně stačí triko a krátké kalhoty nebo sukně.  


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup