Jsou lidé, kteří touží po životě v rodinném domku.Láká je svoboda, volnost, určitý komfort a také nízké náklady za energii. Nízkoenergetické domy jsou v současné době totiž rozhodně v kurzu. Mnoho lidí má ovšem jasno v tom, že nechce pracovat na zahradě. Nízký anglický trávník je přece dostačující. Jezdit se sekačkou, to je maximum, co jsou tito lidé ochotni na zahradě udělat. Možná mezi ně patříte.
květovaný ubrus
Možná jste si našli partnerku nebo partnera, kteří naopak po práci na zahradě touží. A partnerská krize je tady. Co třeba to zkusit? Jenom jeden záhonek. Nebo dva. Jeden na ozdobu, květinová zahrada vždy přidá Vaší nemovitosti na bodech. Vypadá lépe a podstatně útulněji. A co třeba zkusit si zasadit pár bylinek. Bylinky jsou na údržbu velmi nenáročné a oceníte je v kuchyni velmi často při:

  • přípravě pokrmů.V celé řadě zemí se na přípravu jídla nepoužívá koření, ale bylinky
  • přípravě osvěžujících čerstvých nápojů (nealkoholické mojito s mátou)
  • přípravě sušených čajových směsí
  • přípravě lahodných bylinkových sirupů
  • přípravě bylinkových solí,které jídlu dodají báječnou chuť

 červený a černý rybíz

Založit zeleninový záhon a zasadit strom

A kdo ví, třeba Vás práce tak potěší, že si založíte i zeleninové záhony. Práce na zahradě totiž je relaxace. Neposlouchejte, že ceny v hypermarketu jsou stejné a že se to nevyplatí. Chuť a vůně domácí zeleniny je totiž k nezaplacení. Práce na zahradě těší, protože:
·        je to relaxace,jste na čerstvém vzduchu, provětráte mysl
·        je to sepětí s přírodou, která má vždy blahodárné účinky
·        vidíte poměrně brzy výsledky své práce
 zelenina v truhlíku
A když už máte i své záhonky,určitě myslete také na stromy a keře. S péčí to není až tak náročné a sklizeň Vás určitě potěší, i když na jablka a třešně si budete muset chvíli počkat. A co se keřů týče, rybíz, jahody, angrešt, maliny a borůvky jsou nejen vítaným zdrojem ovoce a vitamínů, ale také získáte základ na výrobu marmelád a domácích sirupů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup