Nenajdeme nikoho, kdo by v dnešním světě dokázal normálně existovat bez toho, že by měl dost peněz. Je zkrátka nepředstavitelné, že by si uměl někdo odpírat všechno, co se dá penězi zaplatit, že by dokázal existovat i bez toho, že by si kupoval všelijaké věci a utrácel za služby, které se nám lidem nabízejí.

Peníze jsou zkrátka něco, co je nepostradatelné. Bez čeho se nedá zajistit to, co se považuje za normální lidskou existenci. A kvůli potřebě mít peníze jsou tak lidé ochotni někdy učinit pomalu cokoliv.

mince hřivny

Jenže tu můžeme navzdory tomu často narazit i na ty, kdo peníze nemají, nebo jich aspoň nemají dost. Mnoha lidem se nemusí z různých důvodů finančně dařit, a jestli lze o takových lidech něco konstatovat, pak snad jedině to, že jim není co závidět.

Jenže politování od těch lépe finančně zajištěných chudákům nepomůže. Ti potřebují něco jiného, ti potřebují pomoc. A když už to nejde zvládnout jinak, je docela normální, že se tito snaží získat aspoň půjčky, jež by jim umožnily současnou tíživou situaci zvládnout.

mince na sobě

Ale i s půjčkami to mají lidé ve finanční tísni obvykle těžké. Sice si mohou jako kdokoliv vybírat z nejrůznějších nabídek, jenže když se pak pro některou půjčku rozhodnou a zažádají o ni, často neuspějí. V bance shledají úředníci prověřující takové žadatele, že příjmy oněch zájemců nejsou takové, aby vzbuzovaly důvěru v bezproblémové splácení, že jsou tu třeba nežádoucí záznamy v registrech dlužníků nebo jiné komplikace, a pak je žádost takových zoufalců o půjčku zamítnuta.

Ale peníze jsou navzdory tomu potřeba. A když tak lidé neuspějí u bankovních půjček, měli by to zkusit u nebankovního sektoru. http://www.haygroup.com/cz/industry/index.aspx%3Fid%3D7026 Zde nabízená nebankovní americká hypotéka Americká hypotéka se totiž liší od bankovních nabídek v tom, že se zde ručí za půjčené peníze především zástavou nemovitosti. A když člověk nějakou nemovitost má, půjčí mu tu, i kdyby na tom byl jinak neslavně.

A nikdo tak nemusí zůstat ve finanční tísni bez prostředků.