Pokud chci začít cokoliv vyhledávat na internetu, tak bych měl znát jaké možnosti a funkce mi přináší webové prohlížeče. Mezi základní uživatelské funkce patří: oblíbené stránky, záložky, prohlížení v panelech, historie stránek a homepage.
google vyhledávání
→ Oblíbené stránky: V prohlížeči je značeno jako hvězdička a jedné se o záložku, kde si můžete uložit stránky, které máte oblíbené a rádi je s pravidelností navštěvujete. Význam této záložky spočívá v tom, že snižuje počet kroků (kliknutí), které musíte normálně udělat.
→ Záložky: V podstatě si vytvoříte své uložiště s uložených odkazů na webové stránky. Své odkazy neztratíte ani při změně prohlížeče či změně počítače, protože je zde k dispozici funkce importu a exportu. Navíc si můžete všechny své záložky utřídit do složek a podsložek.
→ Prohlížení v panelech: Přehled všech otevřených stránek (oken) se vám zobrazuje na jedné stránce. Jedná se zjednodušení a dříve se vždy nová stránka otevírala do nového okna, což bylo velmi nepraktické.
→ Historie stránek: Už jak vyplívá z názvu, tak je zde zaznamenána celá vaše historie navštívených stránek. Někdy to, ale může být i nevýhoda, pokud zrovna sdílíte počítač s dalšími osobami a chcete soukromí. Naštěstí je zde možnost smazání a to i třeba jen za určité období.
→ Homepage: V překladu z angličtiny znamená toto slovo domovská stránka. Jedná se o stránku, která se vám zobrazí vždy jako první po zapnutí vašeho počítače nebo nooteboku. Nastavit si jich můžete i více a to jako přehled navštívených stránek. Co si zvolíte je čistě na vás.
Mezi pokročilejší funkce webových prohlížečů patří: anonymní prohlížení, předvyplněné formuláře, uložení hesel a plug-iny.
↔ Anonymní prohlížení: Pokud se vám nechce pokaždé mazat historii a toužíte po soukromí, stačí si jen zapnout tuhle funkci.
loga webových prohlížečů
↔ Ukládání hesel, předvyplněné formuláře: Pokud si nepřipadáte, že máte své informace v bezpečí, můžete si nastavit ukládání hesla a údajů do různých formulářů. Tím pádem, stačí k přihlášení jediné kliknutí například při online nákupech atd.
↔ Plug-iny: Říká se jim také zásuvné moduly. Jedná se o softwarový doplněk programu (samotný je nepoužitelný), který umožní mít k dispozici další funkce či obsah. Dnes jich je na trhu hodně, stačí si jen vybrat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup