Rez přirozeně napadá spoustu kovových materiálu, a proto se zaměříme na to, jak se jí efektivně zbavit. Může nám k tomu posloužit dobrá pískováčka.

Odstraňte efektivně rez

Správný postup

Při ponechání obyčejného kovu jen tak venku za chvíli dopadne tak, že se i něj rozjede koroze a bude jej postupně sžírat což může ve finále dopadnout kompletní rozpadem daného výrobku, čemuž my musíme zabránit. Nejdříve bychom se proto měli koroze a zbavit a to úplně, protože stačí jedno místo, které nebude zdravé a od něj se právě zase rozjede koroze, takže naše práce by nebyl tolik platná. Nejdříve na ní můžeme vzít ocelový kartáč se smirkovým papírem o správně drsnosti a hrubou sílu, abychom se skutečně rzi zbavili.

rezavý kov

Následně musíme povrch dobře očistit a odmastit. Abychom se nemuseli dřít ručně se šmirglováním, tak se požívají chemické přípravky, ovšem u nich počítejte, že si na velkých plochách výrazně připlatíte. Po pěkném opracování musíme následně zvolit vhodný typ ochrany, abychom na tom za chvíli nebyli jako dříve. Doma nám většinou postačí antikorozní nátěr, ale jinak se třeba používá nanášení pozinku.

Obrobení pískováním

Možností, jak se zbavit rzi je rozhodně více, protože dělat ručně spoustu výrobků je dřina a vzhledem k časové náročnosti není výhodný. Proto se můžeme vydat cestou pískovacího boxu, jenž funguje na principu tryskání. Pochopit základní princip je jednoduché, přičemž se tu jedná o to, že abrazivní částice, kterých máme hned několik a rozdělujeme je do tří kategorií jsou nepravidelně metány na obrobek, čímž je právě obráběn povrch, abychom dosáhli potřebných vlastností. Kromě renovace starých výrobků je metoda používaná třeba u odlévání, abychom dosáhli pěkně čistého povrchu.

zrezlý povrch

Boxy dosahují velmi dobrých výsledků, a proto se nám nákup rozhodně časem vyplatí. Máme na výběr ze dvou kategorií, přičemž bavíme se tu o boxech obslužných či bezobslužných. Druhá kategorie je pokročilejší, avšak samozřejmě stojí více financí, kdy je na Vás, jakou cestou se vydáte. U tohoto prodejce najdete také všemožné abrazivní materiály.