Nakupování na e-shopech je pro nás skvělé a můžeme být rádi, že máme takovou možnost. Šetří nám to zejména čas. Vybrat zboží na e-shopu můžeme kdykoliv a dokonce u toho můžeme provádět i jinou činnost, zatímco proto, abyste si vybrali zboží v kamenné prodejně, musíte se zvednout, obléci a dojet tam. Zboží na e-shopu může být také často levnější. I tak ale není nakupování na e-shopech jen růžové. Na co si dávat pozor a jak nakupovat bezpečně?

Používejte kreditní kartu

Jestli máte k dispozici kreditní kartu, zkuste ji pro e-shopové nákupy využívat tak často, jak jen můžete. Je to nejbezpečnější způsob, jak platit za zboží. Platby kartou jsou nejoblíbenější způsob platby na e-shopech, jelikož je zboží zaplaceno hned a neplatíte zbytečné poplatky, jako za dobírku. Pokud by došlo k podvodu, nenesete zodpovědnost a o peníze nepřijdete. Samotné banky doporučují kreditní karty pro online nákupy využívat.

kreditka

Nakupujte u ověřených prodejců

Pokud si nejste jistí, jestli je e-shop, na kterém se chystáte nakupovat důvěryhodný, raději si vyhledejte na internetu recenze a podívejte se, jak na tom daný e-shop je. Pokud se jedná o podvod, pravděpodobně se to pomocí recenzí dozvíte, protože špatné zkušenosti si lidé nenechávají pro sebe. Nebo raději nakupujte u ověřených e-shopů, u kterých máte jistotu, že vám zboží přijde v pořádku a nepřijdete o peníze. Jedním z takových e-shopů je About you, kde můžete využít About you 25 slevu.

nakupování

Neukládejte si kreditní karty v mobilu

Snad každý e-shop vám po platbě kartou nabídne možnost uložit si kartu pro příští nákup. Pak vám odpadá otravné opisování dlouhého čísla kreditní karty, kdykoliv chcete něco zaplatit. Ale pokud mobil ztratíte, a nálezci se podaří do vašeho mobilu dostat, může údaje z vašeho mobilu zneužít a z vaší karty prostřednictvím mobilu vzít peníze.