Není pochyb o tom, že ženy chtějí hubnout. Samozřejmě se to nevtahuje jen na ně. I muži mohou trpět pocity méněcennosti, co se týká váhy, ačkoliv ti mají problém spíše se svou svalovou hmotou než s hromaděním tuku.

Avšak ať už je to tak či tak, moderní trendy nám velí být štíhlí a v dobré kondici, a to nejen proto, že to je v současné době považováno za hezké, ale především proto, že je to zdravé.

Není asi třeba říkat, jaké pozitivní účinky na tělo má pravidelný pohyb, podpořený správnou stravou. Avšak cesta k vysněné figuře může být někdy poměrně dlouhá. Není tedy divu, že se ji nejrůznějšími způsoby snažíme zkrátit.

detox1

V současné době jsou v módě nejrůznější doplňky stravy, například ostropestřec mariánský drcený https://www.nakliceno.cz/zelene-potraviny/ostropestrec-mariansky–drceny-plod-500g/. Ten se používá jako zdroj vlákniny a tedy i čistič střev a urychlovač metabolismu. V této formě se prostě nasype určité množství do sklenice s vodou, která se následně vypije.

To samozřejmě není ani zdaleka jediný typ. Většinou se však jedná o směsi několika bylin, případně rovnou z nich zpracované nejrůznější prášky, sirupy či koktejly, do kterých jen přidáme mléko. Koupíme je obvykle v lékárnách, ač se v poslední době začínají dostávat i na regály běžných supermarketů.

orisky2

Zde ovšem musíme dávat pozor, neboť tyto komerčně prodávané výrobky nebývají zrovna nejvyšší kvality a jednak prodavačky obvykle nemají v tomto oboru žádné vědomosti či zkušenosti, a nemohou nám tedy poradit, co si koupit. Pokud však již jdeme pro jeden konkrétní výrobek, pak nás tato situace příliš trápit nemusí.

Otázkou však je, zda jsou tyto doplňky účinné alespoň tak, aby jejich požívání mělo nějaký pozitivní efekt na své konzumenty. Popravdě řečeno, odpověď zní ne. Žádné doplňky stravy vám nepomohou zhubnout. Zde záleží jen a zcela na vás. Avšak pamatujte, že všeho moc škodí. Proto es snažte, ale s mírou a nezapomeňte, že neuvážené pokusy o hubnutí mohou vaše tělo poškodit.