Při nadšeném očekávání miminka se do hlavy většiny matek vloudí neodbytná myšlenka, zda nepřijdou o své dosavadní zájmy, a koníčky. Otázky, zda na mateřské neztloustnou, nezapomenou o sebe pečovat, či si vůbec najdou čas na koníčky, jsou oprávněné. Většina vašeho života se totiž náhle začne točit kolem toho malého uzlíčku, který neustále něco potřebuje. To dává smysl, protože miminko se o sebe neumí samo postarat, a v prvních letech života vyžaduje neustálou péči. To ovšem neznamená, že musíte hodit svůj dosavadní život za hlavu, a stát se otrokyní plenek a kojení. Vše je totiž o přípravě, a organizaci. Když dříve ženy zvládaly s šesti dětmi pracovat na poli, a obsloužit celou domácnost, my dnes zvládneme s jedním, či dvěma pokračovat v aktivním životě, a dát si domácnost do pořádku.

matka čte dítěti

Sedět na zadku a tloustnout

Pokud se obáváte, že s příchodem nového člena rodiny už nebudete mít čas na sport, a jediný váš pohyb bude spočívat v procházce s kočárkem, mýlíte se. Nebo alespoň nemáte pravdu úplně. Je pravda, že ven se možná bez kočárku nedostanete, ale to neznamená, že si nemůžete jít například zaběhat, či zabruslit. Stačí zvolit správný kočárek na běhání. Ideální jsou k tomu sportovní kočárky s lehkou konstrukcí, a vysokým zabezpečením. Dále pak dbejte na to, aby měl kočárek správná kola, která se hodí i do terénu. Jednoduše pak dítko naložíte do kočárku, připoutáte bezpečnostními pásy, a dáte se do běhu. Cvičit samozřejmě pak můžete i doma. Stačí si karimatku položit vedle hrazdičky, odkud na vás dítě krásně uvidí, a bude se cítit v bezpečí.

těhotná žena

Úklid

Že se s dítětem nedá stíhat úklid? To jistě znáte z filmů a seriálů, kde utahaná matka po náročném dni v nejvyšší tichosti sbírá hračky rozházené po zemi, a stírajíc si pot z čela cpe prádlo do pračky. Takhle drsné to však být vůbec nemusí. Některé matky uklízejí, když jejich dítko spí, jiné nemají zrovna spáče, ale stíhají to díky správně zvolenému nosítku, či šátku, tedy s miminkem na hrudi. Když pak dítko povyroste, nádherně pomáhají ohrádky, kde si dítě bezpečně vyhraje, nebo šikovné houpačky, které dítě na určitou dobu zabaví.